چگونه فایل پاورپوینت را به ویدیو مبدل کنیم؟

فایل پاورپوینت به منظور پرزنت و ارائه طراحی می گردد و ما می توانیم این فایل را به ویدیو تبدیل کنیم و از ویدیوی آن هم استفاده کنیم.

اگر از کاربران Microsoft PowerPoint باشید قطعا می دانید که اگر خروجی این نرم افزار را به داخل سیستم دیگری انتقال دهید و بخواهید با نرم افزار نصب شده روی آن سیستم آن را باز کنید کیفیت و اجزای فایل شما به هم خواهد ریخت از این رو می توانید به راحتی فایل خود را تبدیل به ویدیو کنید تا هر جا که بخواهید به راحتی از آن استفاده کنید.

برای تبدیل فایل پاورپوینت به ویدیو باید از Microsoft PowerPoint نسخه ۲۰۱۰ به بالا استفاده کنید. حتی می توانید با میکروفون صحبت کنید و صدایتان را روی ویدیو قرار دهید و فیلمی با کیفیت تر تولید کنید. برای این کار گام های زیر را طی کنید:
ابتدا وارد برنامه Microsoft PowerPoint شوید
بعد از نوار سمت چپ و بالا، در صفحه گزینه FILE را انتخاب نموده و به دنبال زیر منوی Save & Send باشید.

pptovideo1

در این بخش می توانید گزینه Create a Video را مشاهده کنید.

تنظیمات مهمی که باید در این قسمت مد نظر قرار دهید این است که باید حجم را مشخص کنید. برای این مورد رووی Computer & HD Displays کلیک کنید تا به شما دو دسترسی قابل تنظیم ارائه شود.

در اولین بخش، به شما اجازه داده می شود که فیلم در نهایت کیفیت ذخیره کنید. البته اگر خجم برایتان مهم نیست این گزینه را انتخاب کنید یعنی Computer & HD Displays را مد نظر داشته باشید. در غیر اینصورت مدل های بعدی را امتحان کنید. در اینجا تنظیمات دیگری نظیر امکان ضبط صدا، امکان تنظیم زمان هر اسلاید و غیره وجود دارد.

pptovideo3
بعد از تمام تنظیمات باید به سمت گزینه Create Video بروید. بعد از فشردن این کلید، باید محل ذخیره سازی را مشخص کنید و در نهایت می توانید خروجی را در قالب WMV مشاهده نمایید.

موسسه فرهنکی هنری سبحان

آموزشگاه آنلاین شاتوت

1 نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *