learnenglish

با پیدایش اینترنت و پیشرفت تکنولوژی برخی شروع به آموزش زبان به صورت آنلاین و در بستر اینترنت کرده اند. در این مقاله برخی از مزایا و معایب این روش را برای شما شرح می دهیم و یک راهنمای کامل برای شروع یادگیری زبان انگلیسی آنلاین به شما ارائه می دهیم .

چگونه آموزش آنلاین زبان انگلیسی را شروع کنیم؟
اینترنت یکی از ابزرهایی است که هم می توانید از ان به عنوان ابزاری برای سرگرمی و گذراندن اوقات فراغت خود استفاده کنید و هم می توانید از اینترنت به عنوان ابزاری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید.
اکثر محتوای اینترنت به زبان انگلیسی نوشته شده اند و زبان انگلیسی یکی از رایج ترین زبان های در فضای مجازی است و بسیاری از کاربران از زبان انگلیسی در شبکه های اجتماعی و اینترنت استفاده می کنند و جالب است بدانید که ۷۰ کشور در دنیا از زبان انگلیسی استفاده می کنند پس شما با یادگیری زبان انگلیسی شما می توانید با مردم ۷۰ کشور دنیا ارتباط برقرار کنید و به هر محتوایی در سطح اینترنت دست یابید.
شما می توانید با استفاده از اینترنت به اسانی و بدون دردسر زبان انگلیسی را فرا بگیرید. برای آموزش آنلاین زبان انگلیسی شما راهکارهای مختلفی دارید، مثلا می توانید از:
• سایت ها
• نرم افزارها
• فیلم ها و اهنگ ها
• چت روم ها
• کلاس های آنلاین

برای یادگیری زبان انگلیسی بهره ببرید، اما بهتر است در اولین قدمتان هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید و اگر نمی توانید برای خود برنامه ای برای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی تهیه کنید بهتر است با یک موسسه زبان انگلیسی مشورت کنید

روش های آموزش آنلاین زبان انگلیسی
روش های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت آنلاین وجود دارد :
یادگیری با استفاده از نرم افزارها و سایت های آموزش آنلاین زبان انگلیسی
یکی از روش های یادگیری آنلاین زبان انگلیسی استفاده از سایت ها و نرم افزار های آموزشی زبان انگلیسی است. این سایت ها و نرم افزارها دارای خدمات مختلفی هستند و به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک زیادی می کنند اما باید به این نکته هم توجه کنید که اکثر این سایت ها و نرم افزارها رایگان نیستند و در قبال استفاده از انها باید پول پرداخت کنید. در ادامه به معرفی برخی از بهترین وب سایت ها و نرم افزار های آموزش زبان انگلیسی پرداخته ایم.

یادگیری با استفاده از کلاس های آموزش آنلاین زبان انگلیسی

برخی از افراد در سطح اینترنت اقدام به راه اندازی کلاس های مجازی آموزش زبان انگلیسی کرده اند. در این روش یک مربی زبان دارید و از طریق اینترنت با این مربی ارتباط برقرار می کنید. این روش هم مانند روش قبلی رایگان نیست و برای شرکت در کلاس های آنلاین زبان انگلیسی باید مبالغی را پرداخت کنید
متدهای آموزش زبان انگلیسی
متد های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. روش هایی که توسط برخی افراد متخصص طراحی شده است تا در کمترین زمان افراد علاقه مند بتوانند به راحتی زبان انگلیسی را یاد بگیرند.
همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد شرکت در کلاس های زبان انگلیسی برای بسیاری از افراد به دلیل داشت مشغله های کاری امکان پذیر نیست و بسیاری از افراد به همین دلیل نمی توانند زبان انگلیسی را فرا بگیرند و به بسیاری از اهداف خود نمی رسند.
نحوه برگزاری کلاس های آموزشی چگونه است؟
موسسه آموزشی سبحان اقدام به برگزاری دوره های آموزش زبان انگلیسی به صورت غیر حضوری و آنلاین نموده است و کسانی که قصد دارند در این دوره ها شرکت کنند نیاز به داشتن اینترنت و یک وسیله مانند: لپتاپ، تلفن همراه، تبلت و… دارند.
این کلاس ها در ساعت مشخصی از روز برگزار می شود و شرکت کنندگان در ان ساعت می توانند به صورت آنلاین در کلاس های آموزشی شرکت کنند و از آموزش ها مدرس دوره استفاده کنند.
فرقی نمی کند که شما در کجا و در حال انجام چه کاری باشید، برای شرکت در کلاس های آموزشی موسسه سبحان کافی است بعد از ثبت نام در هر جایی که بودید با استفاده از تلفن همراه یا دیگر وسایل به اینترنت متصل شوید و وارد کلاس شوید.

اما چرا کلاس های غیر حضوری و آنلاین؟
آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین دارای مزیت ها و فوایدی است که در ادامه برخی از این مزایا توضیح داده شده است.
• در کلاس های غیر حضوری که به صورت آنلاین برگزار می شود زبان آموزان و علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی از هر کجای کشور ایران یا سایر کشور ها باشند می توانند در این کلاس ها شرکت کنند و به نوعی محدودیت های مکانی و مرز جغرافیایی آموزش از بین می رود و هر کسی از هر جایی که باشد می تواند در این کلاس ها شرکت کند.
• در کلاس های غیر حضوری زبان آموزان می توانند با استاد تعامل داشته باشند و سئوالات و مشکلات خوشان را با مدرس دوره مطرح کنند. همچنین جلساتی در دوره آموزشی مخصوص رفع اشکال زبان آموزان طراحی شده است و در این جلسات استاد فقط به رفع اشکال و برسی مشکلات زبان آموزان می پردازد.
• در کلاس های حضوری شاید فرد زبان آموز به دلایلی خسته شود و یا در حین کلاس برخی چیزها موجب حواس پرتی زبان آموز شود و زبان آموز مطالب را به صورت کامل متوجه نشود.
اما در کلاس های غیر حضوری بسیاری از عواملی که موجب حواس پرتی زبان آموزان می شوند حذف شده و زبان آموزان می توانند در صورتی که متوجه مفاهیم یک جلسه نشوند، چندین و چند بار ان جلسه را ببینند تا به مفاهیم ان جلسه تسلط پیدا کنند.
• غیبت در کلاس های حضوری امری اجتناب ناپذیر است و حتی خود اساتید هم در برخی موارد غیبت می کنند اما در کلاس های آنلاین زبان آموز هیچ جلسه ای را از دست نمی دهد و هر موقع که بخواهد می تواند جلسات قبل را مرور کند.
• در کلاس های حضوری شما مجبور به پرداخت هزینه برای رفت و آمد به کلاس هستید علاوه بر رفت و امد ترافیک و دیگر مشکلات موجود در راه را هم در نظر بگیرید.
در کلاس های آنلاین و غیر حضوری شما نیازی به پرداخت هزینه برای رفت و امد نیستید و می توانید در خانه و یا محل کارتان در جلسات آنلاین آموزشی شرکت کنید و کلی در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.
در کلاس های حضوری معمولا افرادی هستند که از سئوال پرسیدن خجالت می کشند و یا اصلا فرصت تعامل با استاد را پیدا نمی کنند، اما در کلاس های آنلاین افراد می توانند به راحتی در بخش نظرات هر جلسه اقدام به پرسیدن سئوال و تعامل با استاد کنند.
• در کلاس های حضوری میزان درگیری فکری زبان آموزان بسیار پایین است و هستند برخی افرادی که فقط برای امتحانات و اقدام به مرور درس ها و جلسات می کنند و روند یادگیری به صورت کامل انجام نمی شود.
در کلاس های آنلاین و غیر حضوری موسسه سبحان یادگیری حرف اول را میزند و گرفتن امتحان فقط برای رفع مشکل زبان آموزان است نه چیز دیگری.
همان طور که دیدید مزیت های برگزاری کلاس به صورت آنلاین بسیار زیاد است که مجال پرداختن به آنها نیست.
اکنون که با روش آموزشی آنلابن زبان انگلیسی آشنا شدید وقت آن است که برای آینده خود تصمیم بگیرید اگر قصد یادگیری زبان انگیسی به بهترین صورت و با کمترین زمان ممکن را دارید بهترین انتخاب شما کلاس های آنلاین موسسه سبحان است.

مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی
یادگیری آنلاین زبان انگلیسی دارای ویژگی هایی است که این روش را از سایر روش ها متمایز کرده است برخی از این ویژگی ها در ادامه آورده شده است.
جذاب تر و راحت تر شدن یادگیری
صرفه جویی در وقت
خودتان را با سرعت یادگیری خودتان تنظیم کنید
عدم نیاز به خرید های اضافی
آموزش موازی

معایب آموزش آنلاین زبان انگلیسی
نبود کنترل
در کلاس ها و موسسات آموزش زبان مربی بر فعالیت های شما با انجام ازمون و… نظارت دارد و با بررسی نتایج این ازمون ها از میزان پیشرفت شما اگاه می شود.
اما در آموزش آنلاین زبان انگلیسی کسی نیست که بر فعالیت های شما نظارت داشته باشد و شما خودتان باید فعالیت های خود را برسی کنید و به نتیجه گیری برسید.
مکالمه های کوتاه
در کلاس های درس موسسات زبان انگلیسی بین شما و همکلاس هایتان جملات و عبارت های کوتاه رد و بدل می شود، این کار باعث پیشرفت و تقویت مکالمه شما می شود اما در روش آموزش آنلاین زبان انگلیسی شما خودتان باید این جملات را در طول روز تکرار کنید تا مکالمه شما تقویت شود.
نبود انگیزه یا اهرام فشار
در موسسات زبان انگلیسی مربی برای یادگیری زبان انگلیسی به شما فشار وارد می کند و همچنین در کلاس های آموزش زبان ممکن است بین شما و دیگر زبان آموزان رقابت ایجاد شود و انگیزه شما برای یادگیری دو چندان شود.
اما در روش های آموزش آنلاین زبان انگلیسی شما خودتان باید به خودتان فشار وارد کنید تا بتوانید به خوبی برخی از مطالب را فرا بگیرید همچنین در این روش خبری از رقابت و ایجاد انگیزه نیست و شما مانند قبل باید برای خودتان انگیزه ایجاد کنید و با پشتکار زیاد به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.
عدم وجود مربی
در کلاس های آموزش زبان همه فعالیت های شما توسط مربی شما بررسی می شود و شما می توانید از تجربه و علم مربی خودتان استفاده کنید و اگر مشکلی داشتید از مربیتان برای برطرف کردن ان مشکل کمک بخواهید.
اما زمانی که شما آموزش آنلاین زبان انگلیسی را شروع می کنید شما خودتان مربی زبان خودتان هستید و خودتان باید بر فعالیت خوتان نظارت داشته باشید و مشکلات خودتان را رفع کنید. اما شما در این راه تنها نیستید و می توانید از افراد متخصص در این رشته هم استفاده کنید و از انها مشورت بگیرید.
البته این مورد در برخی از کلاس ها و دوره های آنلاین بر طرف شده است و بخشی در کلاس ها و سرویس های آنلاین برای تعامل و گفت و گو با مربی ها و اساتید ایجاد شده است.

سخن آخر
یادگیری زبان انگلیسی یک امر زمان بر و طولانی است اما امروزه روش هایی به وجود امده اند که شما می توانید با صرف زمان کمتر زبان انگلیسی و یا سایر زبان ها را یاد بگیرید. این روش ها انواع متنوعی دارند اما یکی از بهترین این روش ها روش آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین است. در این روش شما با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و استفاده از اینترنت اقدام به آموزش زبان انگلیسی میکنید.
ما هم در این مطلب به چگونگی آموزش آنلاین زبان انگلیسی، انواع روش ها، مزایا و معایب آموزش آنلاین زبان انگلیسی و معرفی چندتا از بهترین وب سایت ها و نرم افزارهای آموزش زبان پرداختیم و در اخر هم به معرفی بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی یعنی متد آموزشی تی ال پی اس پرداخته ایم.
اگر تا الان دوست داشته اید تا در کمترین زمان ممکن به بهترین سطح زبان انگلیسی برسید بهترین راه شرکت در دوره های آموزشی موجود در سایت ما به روش تی ال پی اس است. این دوره ها به صورت غیر حضوری انجام می شود و می توانید برای ثبت نام در این دوره ها به قسمت کلاس های آنلاین موجود در سایت تی ال پی سی مراجعه کنید و آینده خود را دگرگون کنید.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی یکی از شیوه های یادگیری زبان انگلیسی به شمار می رود که امروزه به لطف وجود اینترنت میسر شده و شما می توانید به این روش به سادگی به زبان انگلیسی مسلط شوید.
آموزش آنلاین زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا به تمامی ویژگی های منحصر به فرد زبان دسترسی داشته باشید و علاوه بر درک کلی زبان انگلیسی بتوانید به راحتی به این زبان مسلط شده و در مهارت هایی نظیر خواندن، نوشتن و درک لغات موفق باشید.
روش های آموزش آنلاین زبان انگلیسی می تواند متفاوت از یکدیگر می باشند و شما باید به شیوه ای که دوست دارید و می توانید در طول روز از تمرین های آن استفاده کنید بهره بگیرید.
در صورتی که می خواهید به زبان انگلیسی مسلط شوید، علاوه بر شرکت در برنامه های آموزش آنلاین زبان انگلیسی باید تمرین و تکرار را در طول روز انجام دهید. باید به یاد داشته باشید که تمرین و تکرار در یادگیری آنلاین زبان انگلیسی باید به صورت روزمره انجام شده و به بخشی از زندگی شما تبدیل شود.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *