pdf1

کاهش حجم فایل Pdf بدون افت کیفیت

زمانی که فایل پی دی اف شامل عکس و متن های گرافیکی است حجم بالایی دارد. فایل پی دی اف را هم می توانید مثل هر فایل دیگری فشرده سازید.
در این مقاله برآنیم تا روش هایی برای کاهش اندازه فایل پی دی اف معرفی نماییم.

روش پیشنهادی اول (آنلاین)
بعد از بررسی تمامی وبسایت های آنلاین کاهش حجم پی دی اف و نرم افزارهای موجود به این نتیجه می رسیم که بهترین روش این است که از وبسایت ilovepdf ا ستفاده نمایید.

pdf2

کافی ست شما بر روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید و فایل پی دی اف مدنظرتان را انتخاب کنید. سپس با صفحه زیر مواجه می شوید:

pdf3

در این صفحه هم روی دکمه قرمز رنگ پایین کلیک کنید، نیاز به هیچ تنظیمات خاصی هم نیست. فقط در تصویر بالا می توانید میزان فشرده کردن فایل را (اولی فشرده سازی زیاد، وسطی فشرده سازی متوسط و پایینی فشرده سازی کم است( انتخاب کنید.

روش دوم : از داخل خود ویندوز

با استفاده از عمل پرینت گرفتن سند پی دی اف را به فایل پی دی اف تبدیل کنیم. برای شروع می توانید فایل پی دی اف را درون Adobe Reader باز کنید و در حالت ادوب پی دف پرینتر، پرینت بگیرید.
بیشتر اوقات این روش به خوبی کار می کند و اندازه فایل پی دی اف را کاهش می دهد. زمانی که به قسمت File بخش print می رویم ، از لیست کشویی نام پرینترها، ادوب پی دی اف را انتخاب کنید.

pdf4

با استفاده از این روش می توانیم بعنوان مثال یک فایل ۲۰ مگابایتی را به فایل ۳ مگابایتی تبدیل کنیم. مشخص نیست که چه عاملی باعث می شود که حجم فایل کاهش پیدا کند اما این کار انجام می شود، مخصوصا زمانی که عکس های زیادی درون فایل وجود دارد.

روش سوم : بهینه ساز ادوب اکروبات پی دی اف

در نسخه جدید ادوب آکروبات (که می توانید از اینجا دانلود کنید)، در منوی پیشرفته گزینه ی جدیدی وجود دارد که به آن PDF Optimizer می گویند.

pdf5

ما به صفحه ای منتقل می شویم که کل آن گزینه هایی برای تنظیمات و پیکربندی است.

pdf6

بر روی دکمه Audit space usage در بالا سمت راست کلیک کرده و برای هر مولفه با لیستی از جزیئات مواجه می شویم این قسمت همینطور نشان می دهد که هر مولفه چقدر از حافظه را به خود اختصاص داده است.

pdf7

همانطور که مشاهده می کنید ، با استفاده از ۶ کار می توانید حجم فایل پی دی اف را کمتر کنید که شامل بهینه سازی یا کاهش اندازه تصاویر، تنظیمات دوباره صفحات اسکن شده، تنظیم فونت، تنظیم وضوح تصویر و شفافیفت، از دست دادن اشیا و پاک کردن فایل پی دی اف می باشد.
در مورد تصاویر می توانید تصاویر را فشرده نموده تا فضای بیشتری را حفظ کرد. این کار در زمانی که تصویر با وضوح بالاست بسیار مناسب است. اگر نیاز نبود که از فایل پی دی اف پرینت بگیرید می توانید کیفیت و تعداد پیکسل در هر اینچ را کاهش دهید. برای دیدن از طریق صفحه مانیتور تنها به ۷۲ پیکسل نیاز دارید.

pdf8

اگر تعدادی صفحه درون فایل پی دی اف اسکن کرده اید بر روی گزینه Scanned Pages کلیک کنید و با استفاده از نوار کشویی کم و زیاد کنید که از اندازه کوچک به سمت کیفیت بالا حرکت می کند. بر روی حالتی که نیاز دارید تنظیم کنید.

pdf9

گزینه های Discard Objects و Discard User data دو گزینه مناسب و کاربردی برای پاک کردن پی دی اف می باشند با استفاده از این دو گزینه می توانید از شر تمام آت و آشغال هایی که در هر پی دی اف ذخیره می شوند خلاص شوید. می توانید برچسب ها، زمینه های مسطح و غیره را حذف کرد.

pdf10 pdf11

با استفاده از گزینه Discard User data می توانید از شر توضیحات، اطلاعات مستند، متا داده ها ، اطلاعات اشیا، فایل های ضمیمه، داده های مرتبط با برنامه های دیگر و غیره خلاص شد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *