ramzwifi

مشاهده رمز وای فای در ویندوز

اغلب افراد سعی می کنند رمز عبور را در جایی یادداشت کنند، یا این که هر بار که می خواهند آن را به شخص دیگری بدهند مجبورند روتر را چک کنند. اگر از قبل با کامپیوتر به شبکه وای فای خود متصل شده باشید، می توانید به راحتی رمز را در آنجا مشاهده کنید. توجه داشته باشید که این روش برای ویندوز ۷ ، ۸ یا ۱۰ یکسان می باشد.

مشاهده رمز وای فای در ویندوز

برای مشاهده رمز عبور وای فای در دستگاه ویندوز خود ، باید مطمئن باشید قبلاً به شبکه وای فای وصل شده اید یا وصل هستید. اگر چنین است، پس بر روی آیکون وای فای که در نوار ابزار سیستم وجود دارد، کلیک راست کرده و گزینه Open Network and Sharing Center را انتخاب نمایید.

ramz1

اکنون بر روی گزینه  Change Adapter Settings در سمت چپ منو کلیک بکنید.

ramz2

سپس آیکون Wi-Fi را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کرده و Status را انتخاب نمایید.

ramz3

بدین ترتیب پنجره وضعیت وای فای WiFi Status برای شما باز می شود و می توانید برخی از اطلاعات پایه در مورد اتصال شبکه بی سیم خود را به دست آورید.

ramz4

اکنون بر روی گزینه Wireless Protection و سپس بر روی تب Security کلیک کنید.

ramz5

این قسمت فیلد متنی به نام رمز امنیت شبکه Network security key را مشاهده می کنید. کنار عبارت Show Character – را علامت زده و اکنون می توانید رمز عبور امنیتی وای فای را ببینید. دقت کنید که این فقط رمز عبور آن شبکه وای فای را نشان می دهد که در حال حاضر به آن متصل هستید.

چنانچه بخواهید رمزهای عبور برای شبکه های WiFi که کامپیوتر شما قبلاً به آن متصل شده بود را نیز ببینید به دستور زیر عمل می کنیم :

خوشبختانه، این امر در ویندوز ۷ بسیار ساده است. در ویندوز ۸ و ۱۰ ، باید از Command prompt استفاده نمود ، که می تواند بسیار دشوار باشد. در ویندوز ۷ ،  Network و Sharing Center را باز کرده و سپس بر روی Manage Wireless      Networks   کلیک می نماییم.

ramz6

اکنون می توانیم لیستی از تمام شبکه های وایرلس را که پیش از این کامپیوتر تا به این لحظه به آنها متصل شده است را ببینیم. فقط باید روی هرکدام از آنها که مد نظر است، کلیک راست کنید.

ramz7

سپس بر روی تب Security کلیک کرده و دوباره باید کنار عبارت Show Character را تیک بزنید تا بتوانید پسورد را مشاهده کنید.

ramz8

در ویندوز ۸ و ۱۰ باید یک Command prompt باز کنید به این منظور به منوی استارت بروید و عبارت CMD را تایپ کنید. زمانی که پنجره فرمان باز شد، فرمان زیر را تایپ کنید:

netsh wlan show profiles

به این ترتیب تمام پروفایل های بی سیم که در پروفایل های کاربر ذکر شده اند ، مشاهده خواهد شد. نام شبکه وای فای در سمت راست قرار دارد. اکنون برای دیدن رمز عبور برای یک پروفایل خاص ، دستور زیر را تایپ نمایید:

netsh wlan show profile name=profilename key=clear

دقت نمایید که باید قسمت profilename را با نام واقعی شبکه وای فای که از دستور قبلی ذکر شده است جایگزین گردد.

ramz9

وقتی فرمان دوم را اجرا می کنید ، خروجی زیادی به دست می آید ، اما عبارت  Key Contentدر سمت راست رمز عبور وای فای را نشان خواهد داد .

مشخص نیست که چرا مایکروسافت سهولت مشاهده همه شبکه های WiFi خود را که قبلاً متصل شده اند در ویندوز ۸ و ۱۰ از بین برده است ، اما خوشبختانه همیشه راهی برای به دست آوردن همه اطلاعات وجود دارد.

 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *