برای اینکه سرعت کامپیوتر افزایش یابد باید ابتدا مشکل را تشخیص دهید. مشکل می تواند به برنامه هایی که در پیش زمینه در حال اجراست مربوط باشد یا به دلیل تعداد زیادی افزونه که بر روی مرورگر نصب شده یا کم شدن فضای حافظه و دیسک مربوط باشد. در این مطلب روشهایی که حاصل ۷ سال تجربه هستند را در اختیار  شما قرار خواهیم داد.

۱- حذف فایل های اضافی میزکار

اولین و مهم ترین گام این است که فایل های اضافی بخصوص، عکس، ویدیو و هر پوشه ای که داخل دسکتاپ هست را به درایو هایی به جز درایوی که ویندوز نصب است منتقل کنید. این کار باعث سبک تر شدن ویندوز می شود.

۲- انیمیشن ها را خاموش کنید

بهترین و موثرترین روش برای افزایش سرعت کامپیوترهای ویندوزی این است که انیمیشن ها و پنجره های شیشه ای را غیرفعال نمایید. زیرا منابع زیادی از سیستم مصرف می کنند. کافیست مانند تصویر زیر کنترل پنل را باز کنید و در کادر بالا سمت راست عبارت adjust the appearance را کپی کنید و گزینه اول را باز کنید.

speed1

از پنجره باز شده کافی ست که تیک دایره ای را روی گزینه adjust for best performance قرار دهید :

speed2

۳-  نصب برنامه Wisecare

این برنامه فوق العاده در افزایش سرعت سیستم موثر است. همه کارهای گفته شده در این لیست را با یک کلیک ساده انجام می دهد. کافیست آن را از اینجا دانلود کنید سپس آن را اجرا کنید. پنجره ای مانند تصویر زیر دارد. کافی ست روی دکمه سبز رنگ وسط checkup کلیک کنید.

speed3

تا همین جا سرعت سیستم شما حداقل ۴۰ درصد افزایش یافته (فقط با ۳ راهکار بالا)

اما اگر واقعا ویندوز شما ویروسی است یا مشکلات عمقی دارد روش های گفته شده در ادامه را باید امتحان کنید.

۴- ویروسی شدن

اگر کامپیوترتان ویروسی شده، ممکن است که سیستم شما آهسته کار کند. حتما نرم افزار آنتی ویروس را دانلود کنید و بر روی کامپیوترتان نصب کنید. با استفاده از نرم افزار آنتی ویروسی که بر روی کامپیوترتان نصب کرده اید، می توانید ویروس ها و مخرب های قوی را شناسایی کنید و با آن ها برخورد کنید. اسکن کردن فایل های کامپیوتریتان باعث می شود تا از آسیب جدی تر فایل ها به خاطر ویروس جلوگیری شود. می توانید این آنتی ویروس را دانلود کنید و شروع به اسکن کنید!

۴- افزونه مرورگر

بعضی از افزونه هایی که به مرورگرهایمان اضافه می کنیم ممکن است برای ماه ها استفاده نشوند. این افزونه ها زمانی که روی هم جمع می شوند، ممکن است کار سیستمان را دچار اختلال کنند و باعث کندی کامپیوترمان شوند. آن دسته از افزونه هایی که برای مدت طولانی استفاده نمی شوند را حذف کنید.

speed4

۶- برنامه های شروع

اگر کامپیوترتان دارای تنظیماتی است که برنامه های جدید را به بخش شروع اضافه می کند، منطقی است که تنظیمات را تغییر دهید. شلوغی و سنگینی منوی شروع باعث می شود که زمان زیادی برای بارگذاری صرف شود و سرعت کامپیوتر پایین آید. مطمئن شوید که برنامه های زیادی به منوی شروع سنجاق نمی شوند و حتی برنامه هایی که به منوی شروع سنجاق می شوند آن قدرها سنگین نیستند. برای حذف کردنشان روی آنها کلیک راست و Remove کنید.

speed5

یکی از دلایلی که باعث کند کار کردن سیستم کامپیوترتان می شود مربوط به بدعمل کردن ویندوز است. سیستم عامل ممکن است خراب شود و بعضی از درایورهای شما از بین برود. تمام این مشکلات را با نصب مجدد ویندوز می توانید حل کنید. مطمئن شوید که سی دی نصب ویندوز و رمز آن را دارید. اگر ندارید از یک متخصص کامپیوتر بخواهید که مشکل مرتبط با کندی سیستمتان را حل کند.

کامپیوترتان مثل یک ماشین است که به مراقبت نیاز دارد. کامپیوترتان را پر از فایل نکنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *