WhatsApp

وات ساپ (WhatsApp)، اپلیکیشنی که این روزها زیاد از آن استفاده می شود. چقدر با قابلیت ها و ترفندهای آن آشنایی دارید؟ در این مقاله قصد داریم نکاتی را ذکر کنیم که قطعا شما را یک کاربر حرفه ای این اپلیکیشن می کند!

نوشتن متن برجسته، ایتالیک یا خط دار

با گذاشتن علائم خاصی در ابتدا و انتهای متن مورد نظر، می توانید متن خود را برجسته، ایتالیک و یا خط دار کنید. اگر می خواهید متن مورد نظرتون برجسته یا Bold شود، باید در ابتدا و انتهای آن * تایپ کنید. مثلا بنویسید *سلام*. برای ایتالیک کردن بنویسید _سلام_ و برای خط دار کردن بنویسید ~سلام~

مشاهده نام خواننده های پیام های گروهی

اگر پیامی را در گروه واتساپی ارسال کردید و می خواهید بدانید چه افرادی این پیام را خوانده اند، کافی است پیام مورد نظر را انتخاب و در بالای صفحه گزینه Info را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن قابلیت last seen

فعال بودن این قابلیت باعث می شود که مخاطبین شما از آخرین باری که به واتساپ سر زده اید، خبردار شوند. برای غیرفعال کردن این قابلیت، در بخش Setting به Account و پس از آن Privacy مراجعه کنید. در این قسمت، last seen را انتخاب و تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید.

همچین می توانید با استفاده از سایر گزینه های این قسمت، تعیین کنید تصویر پروفایل، تعریف about و status شما را چه کسانی مشاهده کنند.

غیر فعال کردن تیک آبی خوانده شدن

پس از مراجعه به Privacy، گزینه read receipts را غیر فعال کنید. توجه کنید در این حالت، شما هم قادر به مشاهده خوانده شدن پیام هایتان از جانب مخاطبین نیستید.

بی صدا کردن مخاطبین یا گروه ها

اگر می خواهید صدای نوتیفیکیشن گروه یا مخاطبی را قطع کنید، گروه یا مخاطب را انتخاب و از گزینه هایی که در بالای صفحه فعال می شود، آیکونی که شبیه به اسپیکر خط خورده است را لمس کنید. پس از آن می توانید زمان بی صدا کردن نوتیفیکشن را مشخص کنید.

مشاهده حجم اشغال شده از جانب مخاطبین

در قسمت setting و بعد از آن data and storage usage می توانید به قسمت storage usage رفته و ببینید که فایل های ارسالی از جانب مخاطبین شما چه مقدار از فضای حافظه را اشغال کرده است.

می توانید بر روی آیکن مربوط به گروه یا مخاطب ضربه زده و در قسمت پایین، manage messages را انتخاب کنید. با این کار می توانید گزینه های مربوط به محتواهای مختلف را فعال کنید و با کلیک بر روی clear messages تمام محتوا را پاک کنید.

غیر فعال کردن دانلود خودکار

در قسمت setting به data and storage usage رفته و گزینه های مربوط به دانلود خودکار عکس ها، ویدیوها و اسناد را فعال و یا غیرفعال کنید.

مشاهده فهرست مخاطبین بلاک شده

برای مشاهده این فهرست، ابتدا setting و پس از آن Account و در انتها Privacy را باز کنید. در پایین این قسمت می توانید گزینه Blocked Contacts را مشاهده کنید.

ارسال همزمان یک پیام به چندین کاربر

اگر از نسخه iOS استفاده می کنید، با مراجعه به تب chats دو گزینه با عناوین Broadcast lists و New group را در قسمت بالایی صفحه مشاهده خواهید کرد. با انتخاب گزینه broadcast list می توانید همزمان یک پیام را به چندین کاربر ارسال کنید. (محدودیت ۲۵۶ کاربر)

اگر از نسخه اندرویدی واتساپ استفاده می کنید، سه نقطه بالای صفحه را زده و new broadcast را انتخاب کنید. پس از آن کاربران دلخواه را انتخاب (محدودیت ۲۵۶ کاربر) و پیامتان را ارسال کنید.

استفاده از واتساپ در کامپیوتر

برای استفاده از واتساپ در کامپیوتر، می توانید نسخه ویندوز آن را روی کامپیوتر نصب کنید و یا اینکه از نسخه وب آن استفاده کنید (web.whatsapp.com). در هر دو حالت، موقع شروع کار یک QR code نمایش داده میشود که برای فعال کردن آن کافی است از نسخه موبایل استفاده کرده، WhatsApp Web را از منو انتخاب کرده و پس از باز شدن صفحه QR code reader، دوربین گوشی را مقابل صفحه نمایش کامپیوتر بگیرید.

متاسفانه استفاده از این دو نسخه (ویندوز و وب) وابسته به گوشی است و در زمان استفاده از آنها، گوشی شما بایستی به اینترنت متصل باشد.

انتقال فایل ها بین کامپیوتر و گوشی

یک گروه جدید با یکی از مخاطبینتان ایجاد کنید، سپس آن مخاطب را حذف کنید. اکنون گروهی دارید که فقط شما عضوش هستید و از این گروه می توانید به عنوان یک فضا برای ردوبدل کردن فایل ها بهره ببرید.

داشتن دو اکانت متفاوت روی گوشی

برای این منظور کافی است از دو نسخه استاندارد وات ساپ استفاده کنید. وات ساپ معمولی و وات ساپ بیزینس

هرکدام از این دو اپلکیشن را نصب کنید و به صورت مجزا، یک اکانت را روی آنها فعال کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *