Google Adwords یکی از سرویس های تبلیغاتی گوگل می باشد.

گوگل ادز که آن را با نام Google Adwords نیز می شناسند، روش تبلیغاتی گوگل می باشد که سایت های متقاضی را از طریق دیگر سایت ها و ابزار های مختلف گوگل تبلیغ می کند. معمول ترین نوع تبلیغ گوگل ادوردز برای سایت ها، تبلیغ در موتور جستجوگر گوگل و حضور در صدر نتایج جستجوی آن می باشد. این تبلیغات بسیار هدفمند است به شکلی که کاربر کلمه کلیدی مورد نظرش را در گوگل ادوردز وارد می نماید تا سایت آنها را در صفحه اول نتایج جستجو برای کسانی که این عبارت را سرچ می کنند نمایش دهد. گوگل با توجه به ضوابط و شرایطی که دارد از میان تبلیغاتی که دریافت می کند برخی را در صفحه نتایج جستجوی یک کلمه کلیدی نمایش می دهد.

اگر تبلیغات google ads را درست راه اندازی، تنظیم و مدیریت نماییم می تواند مفید و کارساز ظاهر شود. تنظیم هزینه درست برای کلمات، انتخاب کلمه کلیدی درست، استراتژی صحیح برای شکار کاربران هدف، نوشتن تبلیغ جذاب و کلیک خور، انتقال کاربران به صفحات سایت با سرعت و استراتژی مناسب و… از جمله مواردی می باشند که می تواند منجر به یک سیاست درست و هدفمند برای گوگل ادوردز گردد. برخی از افراد هستند که نسبت به این نوع تبلیغ اطلاع کاملی ندارند و با عدم اطلاعات کافی به سراغ گوگل ادز می روند و بعد از این که نتیجه مطلوبی نمی گیرند اینطور فکر می کنند که این تبلیغ ها به صرفه نیستند.

ساخت اکانت گوگل ادز هزینه ای ندارد و برای نمایش تبلیغات در گوگل هزینه ای پرداخت نمی شود. در واقع در مقابل هر کلیک بر روی تبلیغ به گوگل هزینه ای پرداخت خواهید شد. این هزینه به ازای هر کلیک در کسب و کار های مختلف، متفاوت است. مثل یک مزایده که هر کس رقم بالایی را پیشنهاد دهد برنده می شود، در گوگل ادز هم هر کس رقم بالاتری بدهد در نتایج جستجو، در قسمت تبلیغ ها ، رتبه بالاتری نمایش داده می شود.

چنانچه شخص بخواهد به ترافیک و جایگاه خوبی دست یابد، باید مزایده های زیادی بر روی عبارات داشته باشد واین مستلزم بودجه مناسبی است. ساختن اکانت گوگل ادز در عرض چند دقیقه انجام می شود اما اگر شخص مدیریت درستی نداشته باشد قادر نخواهد بود از بودجه اش به خوبی استفاده نماید و نتایج خوبی به دست نخواهد آورد. در صورت عدم مدیریت صحیح وقتی کاربر با یک جستجو به سایت شما می آید، با ناهمخوانی کلمه جستجو و موضوع سایت روبه رو شود و این به اعتبار شما آسیب وارد خواهد کرد. به همین اندازه مدیریت خوب گوگل ادوردز می تواند برای سایت شما مفید و موثر باشد.

یکی از معیار های مهم گوگل ادوردز میانگین هزینه به ازای هر کلیک است. برابر بودن هزینه پیشنهادی شما برای همه کلیک ها تاثیری بر این موضوع ندارد و هزینه تبلیغات برای هر بار کلیک ، با توجه به جایگاه نمایش ، متفاوت خواهد بود.

وقتی فردی در گوگل چیزی جستجو می کند موتور جستجوی گوگل درخواست او را پردازش می کند و مزایده ای را انجام می دهد تا موقعیت تبلیغات و مبلغ پرداختی را برای هر تبلیغ مشخص نماید. با توجه به این که جستجو های زیادی در گوگل انجام می شود به جرات می توان گفت میلیارد ها مزایده در ماه توسط گوگل برقرار می شود. در نتیجه همین مزایده هاست که کاربران قادر خواهند بود تبلیغاتی مرتبط با آن چه می خواهند را پیدا کنند. از طرفی تبلیغ کننده ها نیز می توانند با صرف کمترین هزینه مشتریان احتمالی خودشان را پیدا کنند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *