مقایسه‌ی امکانات آموزش مجازی و سنتی

زمان
در آموزش مجازی محدودیت زمانی نخواهید داشت و اگر آموزشی آنلاین را از دست دادید، در پایان کلاس ویدیوی ضبط شده در اختیار شماست و شما می‌توانید این آموزش را مشاهده کنید. در بعضی از موارد شاید شما توان سوال پرسیدن از آموزشی که استاد ارائه می‌دهد را نداشته باشید؛ اما در آموزش مجازی می‌توانید آن آموزش را مجددا مرور کنید. در این مدل از آموزش شما قادر خواهید بود در هر زمانی که آمادگی درک مطلب را داشتید به آن بپردازید.
مکان
در آموزش مجازی مهم نیست که شما در چه مکانی قرار دارید. چرا که در آموزش حضوری حتما باید در آن محل حضور داشته باشید. به دلیل الزام به حضور فیزیکی گاهی با مشکلاتی مانند ترافیک، بیماری، فاصله مکان آموزش و… مواجه می‌شوید؛ ولی شما با آموزش مجازی در هر نقطه‌ای از دنیا که باشید می‌توانید آموزش خود را فرا گیرید.

هزینه‌ها
در آموزش سنتی شما باید به جز هزینه‌های دوره‌ آموزشی خود، هزینه‌های چون کرایه تاکسی و بنزین، ترافیک، تغذیه و جزوات آموزشی و… را در نظر بگیرید؛ اما در آموزش مجازی هزینه‌های شما به مراتب کمتر است.

فعالیت‌های ارتباطی
در آموزش مجازی شما می‌توانید سوالات خود را از همکلاسیان و اساتید خود بپرسید، به صورت آنلاین چت کنید، پیغام بگذارید و ایمیل ارسال کنید تا آنها مشکل شما را رفع نمایید. این پرسش و پاسخ‌ها در انجمن‌های آموزشی باعث می‌شود که کاربران دیگر و دانش آموختگان بتوانند سوالات متداول را مشاهده بکنند و پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.

امکانات
در آموزش حضوری و سنتی شاید خیلی از امکانات برای یادگیری وجود نداشته باشد. اما در آموزش مجازی امکان استفاده از امکانات بسیاری فراهم است. در آموزش مجازی آنلاین استفاده از محتوای مناسب و به روز مثل ( ویدیو، تصاویر، مطالب و صدا) وجود دارد و در بعضی از موارد استفاده از وب‌کم و نمایش میزکار استاد مسیر می‌شود. همینطور امکان استفاده از دوره آموزشی ضبط شده نیز هست.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *