یکی از قابلیتهای نرم افزار وورد قفل گذاری روی فایلها می باشد. حال اگر بخواهید از متن یک فایل قفل شده word کپی بگیرید این مقاله را مطالعه فرمایید.

در بعضی اوقات کاربران برای ویرایش متن ها در فایل های رمز گذاری مجبور می شوند که کل متن را از اول تایپ کنند تا بتوانند بعضی قسمت ها را ویرایش و یا اضافه کنند,اما شما می توانید با کمک نرم‌ افزار وورد این محدودیت را از بین ببرید.

مرحله اول :  در ابتدا شما باید نرم افزار ورد (word) را باز نمایید. اگر این امکان برای شما امکان پذیر نیست می توانید از طریق منوی File روی گزینه‌ New کلیک نموده تا یک صفحه‌ جدید برای بوجود آید.

مرحله دوم : حال از طریق منوی Insert در میان آیکون‌های موجود در سمت راست تب Insert، روی علامت پیکان کوچکی که در کنار گزینه‌ Object وجود دارد کلیک نمایید.

مرحله سوم : سپس باید  روی گزینه‌ Text from File کلیک و فایل متنی قفل‌گذاری شده را انتخاب نمایید.

مرحله چهارم : بعد از گذشت چند ثانیه محتوای متنی موجود در فایل قفل‌گذاری شده که قابلیت کپی و انتقال آن به صفحات دیگر وجود نداشت در صفحه‌ جدید ما اضافه می شود و در حال حاظر به راحتی می توان متن آن ویرایش یا اضافه و کپی نمود.

نکته:به یاد داشته باشید با این روش فقط می توانید متن های ورد را کپی و یا ویرایش کرد، اگر بصورت جدول باشد نمی توانید جدول را کپی و یا ویرایش کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *