ورود به کلاس مجازی :

۱- ابتدا از طریق مروگر وب ieیا همان Internet Explorer لینک ورود مورد نظر را در قسمت آدرس بار وارد نمایید، درصورتیکه نرم افزار لازم نصب نباشد بصورت اتوماتیک لینک دانلود Add-in ارائه می شود. 

۲- می بایست روی Install Application و download یا  open کلیک نمایید، بعد از نصب برنامه، مجددا از طریق مروگر ie آدرس ورود را تایپ کنید و یا همان پنجره باز را رفرش نمائید.(با کمک کلید F5 )

۳- بعد از باز شدن پنجره مشابه زیر، در صورتیکه نام کاربری و رمز عبور دارید روی گزینه Registered Userکلیک کرده و اطلاعات را وارد نمائید، و در صورتیکه که بخواهید بصورت مهمان وارد شوید می بایست یک نام در قسمت Guestوارد نمایید و سپس Enter Roomرا بزنید .
Enter

به اشتراک گذاری صدا
توصیه می شود قبل از هر اقدامی بعد از وارد شدن به کلاس، تست صحت میکروفون و اسپیکر را انجام دهید. ) از طریق منوی Meeting >>> Audio Setup Wizardرا بزنید و
مراحل آنرا طی کنید) .

voic1

بعد از اتمام مراحل ، برای ارسال صدا میتوانید روی آیکون میکروفون کلیک کرده تا به رنگ سبز در آمده و فعال شود همچنین با فشردن فلش رو به پایین کنار میکروفون می توانید قدرت صدای آنرا تنظیم (گزینه Adjust Microphone Volume) و از درستی آن اطمینان حاصل نمایید .

voic2

برای شنیدن صدای افراد حاضر در جلسه می بایست از روشن بودن آن اطمینان داشته (بصورت پیش فرض فعال هست) و از میزان صدای اسپیکر خود مطمئن باشید (رنگ سبز
نمایانگر فعال بودن و رنگ سفید نشان غیرفعال بودن است ) .

گفتگوی متنی (Chat)

برای گفتگوی خصوصی یا عمومی از این پاد استفاده می شود. قابلیت تغییر سایز و رنگ نیز ممکن است.

chat

تغییر حالت یا وضعیت

به منظور تغییر حالت و یا نشان دادن وضعیت خاصی به افراد دیگر می توانید وضعیت خود را تغییر دهید.
تذکر : در صورتیکه گزینه میکروفون را مشاهده نمی کنید ابتدا می بایست اجازه گرفته تا استاد دسترسی را برای شما باز نماید برای اینکار بروی آدمک (Raise Hand) کلیک نمایید.

raisHand

الزامات ارتباطی، نرم افزاری و سخت افزاری سامانه وب کنفرانس «Adobe Connect »

نیازهای سخت افزاری :

اسپیکر و یا هدست برای شنیدن صدا
میکروفون برای صحبت کردن
وبکم برای به اشتراک گذاری تصویر
یک خط پرسرعت اینترنت (حداقل ۵۱۲کیلوبیت به صورت متقارن جهت ارسال و دریافت اطلاعات)

نیاز های نرم افزاری :

نصب افزونه (Add-in) مربوط به سیستم عامل

  «عیب یابی سیستم عامل ویندوزی»

در صورتیکه ویندوزتان بروز نباشد و با مشکل پیدا نکردن فایلهای لازم .Dllروبرو شدید برای حل مشکل آن، از طریق لینک زیر برنامه را دانلود و نصب نمایید :

http://adobeconnect.ir/go/vc

در صورت استفاده از مرورگر Google Chromeمراحل زیر انجام شود :

از منوی تنظیمات گوگل کروم (سمت راست Customize)
Settings >>> advanced… >>> Content Settings…
و در قسمتهای
Unsandboxed plugin access & Flash
آدرس سرور خود را در بخش زیر اضافه نما˻د
Allow >>> Add

در صورت بروز مشکل و عدم اتصال
در ابتدا بصورت همزمان کلیدهای win + R را بفشارید و سپس پنجره باز شده عبارت inetcpl.cpl را وارد کرده و در پنجره بعد مطابق کادر قرمز رنگ جلو بروید و ریست را بزنید.

e2

e3

توصیه می شود قبل از شروع کلاس، وضعیت ارتباط خود را با سرور کلاس مجازی بررسی نمایید. برای این کار کافیست به آدرس زیر مراجعه نمایید :
http://5.160.200.50/common/help/en/support/meeting_test.htm 

test

گزینه ۱ : مربوط به نصب برنامه فلش پلیر است (پیشنهاد می شود همیشه از آخرین نسخه بروز آن استفاده نمایید.)
گزینه ۲ : اتصال به سرور را چک می کند در صورت مشاهده خطا با پشتیبانی ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تماس گرفته و درخواست باز نمودن پورت های ١٩٣۵و ۴۴٣را بدهید.
گزینه ۳ :سرعت اینترنت شما را بررسی کرده و با سه گزینه (LAN ,DSL ,Modem) که به ترتیب وضعیت(ضعیف، متوسط و خوب) نشان می دهد.
گزینه  ۴ :مربوط به نصب برنامه Add-inاست (جهت ورود راحت و سریع به کلاس مجازی از طریق آیکن دسکتاپ و …) برای دریافت آن می توانید از لینکهای درج شده از پایین صفحه انتخاب کرده ( با توجه به نوع سیستم عامل) و یا به آدرس وب سایت زیر مراجعه کنید :
http://www.adobeconnect.ir
تذکر: چنانچه از ویندوز منسوخ شده  XPاستفاده می کنید بدلیل ناسازگاری، نیازی به نصب Add-inنمی باشد و تنها با نصب آخرین نسخه فلش پلیر سیستم کار میکند.